Uzman Öğretmen

UZMAN ÖĞRETMEN

Alanında kendini kanıtlamış bir öğretmen ve iyi bir çalışma programıyla özel ders en etkili eğitim yöntemidir. Haftalarca anlatılan konunun özünü, mantığını etkili bir öğretmen, öğrencisinin eksik konularına göre bir ders reçetesi düzenleyebilir ve öğrenciyi zaman israfından kurtarabilir. Öğrenci ise  eğitimde temeli sağlam yetiştikçe ve ehil öğretmenler tarafından yetiştirildikçe kendine özgüveni de gelmekte, yeni konuları öğrendikçe bu özgüven onun eğitiminde ve sosyal ilişkilerinde rahatlama sağlamaktadır.
Özel ders için en önemli seçim donanımlı bir öğretmen  ile çalışabilmektir. Bunun için en iyi seçim öğretmenin öğrenci psikolojisinden anlayan, iletişimi güçlü bir eğitimci olması gerekmektedir. Nasıl yanlış doktor sağlık için geri dönülmez hatalara yol açarsa, ehil olmayan öğretmen de eğitimde çocuk için var olan sıkıntısına yeni bir dertten başka bir kapı açmaz.
Özel derste öğretmenin konuyu öğrenciye en kısa yoldan en faydalı şekilde anlatabilmesi mühimdir. Öğrenci konuyu anladıktan sonra yüzlerce farklı soruyu çözebilir. Maalesef hem bireysel farklılıklardan hem eğitim ortamının her düzeyde aynı olmamasından kaynaklanan sınıf ortamında mutlaka konuyu kavramadan geçenler olmuştur, olacaktır. Her öğrenciye hep aynı anlatım tarzı eğitimin kalitesini azaltmaktadır. Artık günümüz standartlarında eğitimle bu sorun aşılabilir.
Bunun için en etkili reçete işinin ehli öğretmenlerdir.
Bir ülkenin geleceği göreceği eğitime bağlıdır… ( Albert Einstein)

Özel ders bizim işimizdir.

Matematik özel ders,

fizik özel ders,

türkçe özel ders,

ilkokul özel ders,

ingilizce özel ders,

fen bilgisi özel ders,

http://ozelderssepeti.net

https://istanbulozelders34.com

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir